Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

DERE KAHVE ve AYBAHAM DİNLENME TESİSLERİ- Süleyman KÖKSOY

Misafir Yazar

03 Aralık 2010, 16:26

Misafir Yazar

Dere Kahve, asıl adı tabelasında da yazdığı üzere ‘DERE İÇİ DİNLENME TESİSLERİ’ ama ‘sözde dinlenme tesisleri’… En son ne zaman gördük Anamur-Ermenek arası seyahat yapan bir aracın gelip te burda durduğunu? En son ne zaman gördünüz tatile köye gelen bir ailenin anne-baba ve çocuklarıyla beraber gelip orada oturduğunu? Üzülerek söylüyorum ki  ben uzun zamandır göremedim,kimse de görmedi… Peki şuan hangi aile dere kahveye gidip rahatça oturabiliyor,eskisi gibi vakit geçirebiliyor orda?

Hata sadece burayı böyle işletenlerde ve işletmesine izin verenlerde değil aslında hatanın çoğu bizde; buna izin verdiğimizden,sahip çıkmadığımızdan dolayı…

Şimdide Sn. Belediye Başkanımızın çalışmalarıyla aybaham çeşmesinin olduğu alan çok güzel bir şekilde yapılmış tam anlamıyla bir dinlenme tesisi görünümü kazanmıştır. Mut-Ermenek yolu üzerinde bulunan Narlısu  gibi… Ancak sitede yapılan yorumlarda da görüldüğü üzere burasının dere kahve benzeri bir yer olmakta olduğu görülmektedir.

Bir tesisin kar getirmesi için illa orda içki satılması veya içkili bir yer olması gerekmez.üstelik bu tesisler Aybaham ve Dere kahve gibi kara yolu güzergahı bakımından çok önemli ve çok güzel yerlerde ise hiç gerekli değildir. Aksine dinlenme tesisi gibi halkın müşterek kullanımına açık olan alanların içkiden arındırılması en doğrusu olacaktır.Ayrıca yıllardır kazancıda kooparatif kurulması fikri gündemdedir..Eğer buralar tam anlamıyla dinlenme tesisi olarak işletebilinirse buralarda kazancıda üretilen sebze, meyveler,pekmez ve turşu vb ürün satışı yapılması çok da uygun olacaktır.Hem yöremizin hemde kasabamızın ürünlerinin reklamı yapılmış olacaktır böylece..

Belediye kanununun 15. Maddesini (o) bendinde belediyelerin yetkileri arasında eğlence mekanların belirli alanlara taşınması gerektiği  de belirtilmiştir.Şimdi burdan soruyorum eğer  Kazancıda bir eğlence mekanı olacaksa bunun dere kahvede olması çok mu doğrudur? Dere kahveden bütün halkımızın en doğru şekilde faydalanmaya hakkı vardır ve bunu kimsenin engellemeye hakkı yoktur.

Bir toplumu siyasi görüşler ayrıştırmaz, ayrıştıramaz.Bir toplumu haksızlıklar ve adaletsizlikler ayrıştırır..bir toplumda herkesin eğlence hakkı olduğu gibi herkesin de huzurlu yaşama hakkı vardır. Eğer ki birilerinin eğlencesi başkalarını rahatsız ediyorsa çözüm kanunda da belirtildiği üzere eğlence mekanlarının merkezden uzağa taşınmasıdır..Tekrar belirtmek istiyorum ki dere kahve eğlence mekanı durumuna bile gelmemeli bir an önce ilgililer gereğini yapmalı ve halk olarak bizde dere kahvenin tekrar eski haline dönmesi için mücadele etmeliyiz ki herkesin de özlediği gibi tekrar orada ailece oturabilelim…

SÜLEYMAN KÖKSOY \ ANKARA

Bu haber 2855 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TÜRK DİL BAYRAMI KUTLANIYOR..13 Mayıs 2019

ANKET

Ermenek ve Anamur İl Olursa, Kazancı Nereye BağlansınTüm Anketler

© 1999 - 2018 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi